Nisan 29, 2019 Yazarı admin Kapalı

Kupa Baskı İşi

Sublimasyon Kupaya Baskı Nasıl Yapılır?

Kupa baskısı yapmak için gerekli malzemeler;

1- Süblimasyon yazıcı 

2- Süblimasyon transfer kağıdı

3- Kupa pres makinesi

4- Süblimasyon kupa

4- Termal Isı Bandı

 

Kupaya baskı yapmak için izlenecek olan adımlar;

 

Sublimasyon baskıda kullanacağınız fotoğraf photoshop veya benzeri program ile açılarak kupaya uygun ölçülere göre ayarlanıp, ürün üzerinde fotoğrafın daha canlı durması için keskinlik ve contrast verilir.

Süblimasyon kupa baskısı için kullanılacak olan pres sıcaklığı: 190°C süresi: 150sn olarak ayarlanır.

Hazırladığınız görsel, içerisinde süblimasyon mürekkebi bulunan püskürtmeli yazıcıdan transfer kağıdına çıktı alınır.

Baskı aldığınız transfer kağıdını, kupanın baskı almak istediğiniz yüzeyine ısı bandı yardımıyla bantlanır. 

Hazırladığınız kupa uygun sıcaklığa gelen prese yerleştirilir ve preslendikten sonra süre bitiminde alınır.

Tüm işlemleri teknik destek ekibimiz sizlere öğretecek.

Kupa Bardak Baskı Nedir? Kupa Bardak Baskı Nasıl Yapılır?

Baskılı kupa bardaklar özel günlerde veya sevdiklerimize hediye alacağımız zaman en çok tercih edilen hediyeler arasında gelmektedir. Özellikle iş yerlerinde baskılı kupa bardaklar, çalışanlara pratiklik açısından oldukça kolaylık sağlayabilmektedirler. Kupa bardağın üzerine herhangi bir yazı, obje, yazı ya da resim basılmasına Kupa Bardak Baskısı denmektedir. Büyük firmalar tanıtımlarını yapabilmek için Kupa Bardakların üzerinde kendi logo ve amblemlerini bastırarak bunları promosyon ürün olarak sunabilmektedirler. Ayrıca seminer, toplantı veya etkinlik düzenleyen firma çay, kahve ikramını kendi logosu basılı kupaların üzerinde yapabilmektedir. Böylelikle reklamlarını yapmanın yanı sıra etkinlikte bulunan ziyaretçilere kurumsal bir izlenim yaratabilmektedirler.

Kişiye özel Kupa baskı

Yapılan baskıda herhangi bir reklam amacı güdülmeden kişinin isteğine göre hazırlanan kupa modelidir. Kupa bardağın üzerine müşterinin talep ettiği şeyler doğrultusunda baskı işlemi yapılır. Genellikle hediye olarak satın alınmaktadır.

Sihirli kupa bardak

Sihirli kupa bardağı hem kurumsal firmalar hem de şahıslar sürekli olarak tercih etmektedirler. Sihirli bardak denmesindeki neden ise içerisine sıcak bir sıvı girdiği takdirde bardağın renk değiştirmesidir.   Böylelikle siyahın altına yapılan baskı ortaya çıktığı zaman daha dikkat çekici şekilde görülmektedir. Ayrıca kupanıza koyduğunuz içeceği içerken fotoğrafınızın ortaya çıkması bulunduğunuz ortama bir sıcaklık katmaktadır. Böylelikle etrafınızda bulunan kişilere hediyenin yanı sıra estetik bir anlamda sürpriz yapabilirsiniz.

Süblimasyon Baskının Avantajları Nelerdir?

Yüksek kaliteli baskı: Süblimasyon baskı tekniği kullanılarak yüksek kalitede kupa baskıları elde edilir.

Düşük maliyet: Süblimasyon tekniği, baskı sistemleri arasında en uygun sistemdir. 40×50 ebatlarına sahip bir pres makinesi ve baskı için uygun bir yazıcı ile baskı yapmaya başlanabilmektedir.

Dayanıklılık: Süblimasyon baskı tekniği kullanılarak yapılan bir tekstil baskısını uzun yıllar boyunca ilk gün ki kalitede kullanabilirsiniz. Yıkama sonucu yapılan baskıda herhangi bir deformasyon göremezsiniz. Hatta kupa bardak baskılarında bile en az3500 yıkamaya kadar tasarımlar dayanıklılık gösterebilmektedir.

Kalıp kullanma ihtiyacı duyulmaması: Süblimasyon baskı yönteminde diğer baskı yöntemleri gibi herhangi bir kalıba ihtiyaç duyulmamaktadır. Böylelikle birden fazla baskıyı kolay bir şekilde yapabilirler. Ayrıca fazla baskı size çok bir maliyet çıkarmaz.

Promosyon ürünlerinde maliyet avantajı: Bu baskı yöntemini kullanarak pazarlama çalışmalarınızda firma logonuzu veya isminizi müşterilerinize sürekli olarak gösterebilirsiniz.